Mezi největší nepřátele žen patří různé kožní problémy. A to i pokud jde „jen“ o problémy estetické. Vždyť krása není jen o dokonalé postavě či krásných vlasech, ale také o stavu naší pleti. A ten dokáže udělat velký rozdíl.
Akné není jen problémem teenagerek
Kožní problémy každé ženy většinou začínají již v pubertálním věku, kdy se začne objevovat akné. Vzniká tak, že se začne tvořit příliš mnoho mazu a ucpou se vývody mazových žláz, které zajišťují promaštění kůže, důsledkem čehož se zapálí.
Nejčastěji se to děje právě během puberty, jelikož se tvorba mazu zvyšuje kvůli hormonálním výkyvům. Akné však může přetrvat až do dospělosti, případně se v ní znovu objevit. Nejde však o žádnou katastrofu, jelikož se dá účinně léčit.
K léčbě akné někdy dokonce stačí změna kosmetiky, ale jsou samozřejmě také konkrétnější metody. A je jich hned několik. Používá se léčba LED lampou, hloubkový chemický peeling, CO2 resurfacing a nejčastěji využívaná metoda (hlavně na těžší stavy), intenzivní pulzní světlo (IPL).
Rozšířené cívky se mohou objevit docela brzy

Poslední zmiňovaná metoda, IPL, se používá i při dalším kožním estetickém problému, kterým jsou rozšířeny cívky na obličeji, hrudníku či nohou, které mohou časem splynout dohromady. Co se jejich výskytu týče, je tomu naopak jako u akné.
Nejčastěji se vyskytují ve středním věku, po 40-ce, ale objevit se mohou i dříve. Sice ne v pubertě, ale po 20 klidně. Kromě stáří a stáří kůže totiž souvisí i se slunečním zářením a to ovlivňuje každého bez ohledu věku.
Pro účinné odstranění cívek se používají dvě metody. Na velmi tenké žilky, které se vyskytují hlavně v obličejové oblasti, se používá již zmiňované IPL. Na cívky tloušťky 0,4 – 1,4 mm se zase používá speciální cévní laser.