Klíšťatům připisují další záludnost. Člověku mohou způsobit alergii na maso

Určení správné příčiny onemocnění může trvat roky.

V jednu letní noc v roce 2008 se zdravotní sestra Deborah Fleshmanová probudila a zjistila, že má nohy červené jako červená řepa.

Den předtím nedělala nic neobvyklého. Uspořádala ve svém domě jen malé posezení pro přátele. Snědli hamburgery a vypili několik piv.

O pár hodin později řekla svému znepokojenému otci: „Mám pocit, že umírám.“

Jak se ukázalo po několika letech a podstoupení mnoha diagnostických testů, paní Fleshmanová patří mezi tisíce Američanů, kteří trpí alfa-gal syndromem.

Jedná se o alergickou reakci na maso savců. V posledních letech přibývají důkazy, že ho může způsobit i kousnutí klíštěte.

„Nejprve máš pocit, jako kdybys hořel, a potom, jako kdybys spal s kaktusem,“ popsala Fleshmanová příznaky onemocnění pro deník NewYork Times.

Discover

Sponsor

Latest

Co dělat, když vás kolegové pomlouvají radí 123jobs Media

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je zkrátka lidská povaha. Sami si musíme uvědomit, že i...

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk.

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní...

Chcete podlahu, která bude spojovat ověřenou klasiku a modernost?

Dřevěné parkety vydrží skoro věčnost A přesně takovou výdrž mají kvalitní dřevěné parkety ter Hürne. Ano, dřevěné parkety patří...

Sportujete? Tyto potraviny by neměly chybět ve vašem jídelníčku

Strava a sport, to jde k sobě. Správné stravování je důležité, pokud se snažíte zbavit nadbytečného tuku, ale i pokud se nebojíte...