Znáte dětská ponča k vodě?

Pakliže jste rodiče malých dětí, dost možná by vás před letními měsíci, které zpravidla bývají plné různých vodních kratochvílí a času stráveného u vody, zajímalo, jak své potomky ochránit před tím, aby po pobytu ve vodě nenachladly.

Za tímto účelem jsou v posledních letech stále oblíbenější ponča k vodě. Nevíte, co to je? Nevadí. Na následujících řádcích si o tom řekneme více.

Co je to dětské koupací pončo?

Dětské pončo k vodě je v zásadě druh plavecké pomůcky, která najde využití během pobytu u vody, ale i různých jiných volnočasových aktivitách, a to především za tím účelem, aby zvýšilo bezpečnost dětí a zabránilo jejich nachlazení, a naopak je příjemně zahřálo a osušilo.

Jedná se pak o pončo pro děti, které se obléká přes hlavu, díky čemuž chrání ramena, hrudník i záda našich nejmenších. Ano, inspirováno je tradičním mexickým oděvem, ale jen zčásti. Taková ponča se však vyrábějí z ručníkových materiálů a jsou navržena tak, aby dětem umožnila pohodlí a volnost při pobytu u vody, ale klidně i v ní.

Zejména pak umožňují dětem zabalit se do ponča, která mohou posloužit samozřejmě jako osuška, případně župan, ale stejně tak i dokážou zahřát během chladnějších chvil, kdy třeba i spadne pár dešťových kapek.

Pakliže to trochu zobecníme, jedná se o takovou kombinaci osušky a županu. Taková látka je zároveň velice příjemná na dotek a hlavně lehká, díky čemuž se mohou děti dosyta vyblbnout, aniž by je cokoliv omezovalo.

Navíc, je to i velice savý materiál, který eliminuje veškeré kapičky vody, ale i pot. A jeden či dva bonusy – je možné ho použít i jako převlékárnu. Ostatně, to známe asi všichni, když se potřebujeme někde na pláži převléct z mokrých plavek do suchého spodního prádla. Pončo k tomu vytvoří dostatečnou intimitu.

Popřípadě může pončo nahradit i deku, což zajistí právě onen příjemný materiál. Navíc, děti jsou zkrátka neposedové a pončo může bez problému napomoci k tomu, aby během dětských her nepřišli s nějakou tou modřinou či odřeninou.

Jak vybrat pončo k vodě?

Při výběru dětského ponča je vhodné se řídit zejména tím, aby mělo dítě v ponču dostatečnou pohyblivost a hlavně, aby v něm naopak takzvaně neplavalo, i když tentokrát to není myšleno ve vodě.

Právě velikost je zde velice důležitá, jelikož při jejím špatném zvolení bude dítě do ponča zabaleno spíše jako do deky a bude tedy spíše zakopávat a celkově bude jaksi neobratné a nemotorné.

Ponča se mimochodem vyrábějí v různých materiálech a samozřejmě i široké škále vzorů. Samozřejmostí jsou i frajerské alternativy s kapucí, které navíc pomohou k rychlejšímu usušení vlasů.

Velice oblíbené jsou mezi rodiči také různé velice pestré odstíny, díky čemuž mají svého potomka neustále na očích a mohou i sami alespoň v rámci možností odpočívat bez toho, aniž by museli dítě neustále kontrolovat.

V neposlední řadě je pončo zajímavým módním doplňkem, který je zároveň i velice funkční. Když k vodě, tak stylově!

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Trápí vás akné nebo rozšířené cívky? Nemusí, řešení je více

Mezi největší nepřátele žen patří různé kožní problémy. A to i pokud jde „jen“ o problémy estetické. Vždyť krása není jen o dokonalé postavě...

Měly by se děti učit i o letních prázdninách? 

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží. V tomto ohledu může některé rodiče napadnout, zda je vlastně na místě se v průběhu léta s dětmi učit,...

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk. Možná lékař tvrdí,...

Kateřina navrhuje boty, které obouvá i prezidentka: Její lodičky se staly ikonickými

Jak jste se dostali k navrhování bot? Bylo to rozhodnutí, opustit pracovní jistotu a skočit do neznáma náročné?Už od střední školy mě velmi zajímalo...

Potraviny, které vám pomohou více než klasické vitamíny: Lékařka prozradila, v čem to je

Tyto potraviny vás nejen zasytí, ale mají i množství zdravotních benefitů. Jsou zdravé, chutné, obsahují dávku nejdůležitějších vitamínů jako A, C, D, K. No...